Erdoğan: Ey İslam Dünyası Neredesin!

Erdoğan: Ey İslam Dünyası Neredesin!

Başbakan Erdoğan Dolmabahçe Sarayı’nda İslam Alimleri toplantısında konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Sarayı’nda İslam Alimleri toplantısında hem Batı dünyasına hem İslam alemine yüklendi. Batı’nın Filistin davasında zalim bir şekilde davrandığını İslam dünyasının da sessiz kaldığını söyledi.

İşte Başbakan’ın o açıklamaları:

Peygamber Efendimiz’in gösterdiği yol bellidir. İslam dünyasında yaşananları anlamakta güçlük çekiyoruz.

Biri türbede dua edenleri öldürüyor, diğeri camideki müslümanları öldürüyor. İslam dünyasında yapılanları anlamıyorum.

Bazı örgütler cihad yaptıklarını zannediyorlar. 200 bin insanın öldürüldüğü bir yerde öldüreni samimi bulmak ölenler için ise hak ettiler demek doğru değil. 1 milyon Suriyeli kardeşimiz bizim ülkemizde misafir.

BM NE İŞE YARAR?

İsrail 10 gündür Gazze’yi bombalıyor. 200 masum hayatını kaybetti. Dünya ölenler Filistinli olduğu için sesinin duyamıyorsunuz. BM ne yapıyor? Hiç. BM niye kuruldu? Dünya barışı için. Dünya barışına bir katkısı var mı? Yok. Onların gizli amacı neyse ona hizmet ediyor.

EY İSLAM DÜNYASI NERDESİN?

O 5 ülkeden biri hayır dese iş yapamıyorsunuz. BM güvenlik konseyinde Suriye meselesinde Rusya ve Çin hayır dedi. İş bitti.

Özeleştiri yapacağız. Batı susarken İslam dünyası da susuyor, seyrediyor. Cidde’de islam işbirliği Teşikilatı konferansı yapıldı. Türkiye, Katar ve Filistin üst düzey temsil edildi. Diğerleri temsilci gönderdi. Ey İslam dünyası nerdesin? Senin için parçalanmıyor mu?


FİLİSTİN’DE MEZHEP ÇATIŞMASI OLMADIĞI İÇİN İSLAM DÜNYASI DUYARSIZ

Sen Batı’yı bırak. Filistin’de bir mezhep çatışması olmadığı için İslam dünyasının dikkatini çekmiyor. Filistin’de bizim öz kardeşlerimiz ölüyor. Müslümanların şerefi ölüyor.

Bizim için önemli olan Rabbimizin rızasını kazanmaktır, kulların değil. Filistin olayından memnun olan islam ülkeleri var.


FİLİSTİN DAVASINDA DİK DURSAYDIK BUNLAR OLMAZDI

Biz 1948’den beri  Filistin davasıyla uğraşırken buna Irak, Afganistan, Lübnan oldu. İslam dünyası dik dursaydı bugün bunlar yaşanmazdı.

11 senelik başbakanlığımda şunu söylemek isterim. Bizim her durumumuzu bilen Allah (c.c) bize nasıl nazar ediyor.

 

YENİ YEZİDLER ORTAYA ÇIKARMAK KUR’AN RUHUYLA BAĞDAŞMAZ

 

Peygamber Efendimiz (s.a.v) olsa bize nerdi? Onlara şii onlara sünni mi diyeceğiz?

 

Hz. Hüseyin Hakk için şehit oldu. Hz. Ömer’in ismini duydukları zaman delirenlere sesleniyorum. Bazı Şia mensuplarına söylüyorum Ömer bizim değil mi?

 

Yezid’in safında olmak yeni Yezidler ortaya çıkarmak Kur’an’ın ruhuyla bağdaşmaz. Kur’an bize emrediyor. Allah’ın emrine sıkıca sarılın. Kardeş kanı akıtmanın bu dinle bir alakası olmayan işlerdir.

 

Zalim Esed’e sırf mezhebinden dolayı muhabbet besleyenler Hz. Hüseyin’in yüzüne bakamazlar. Hz. Ali Hz. Hüseyin’in türbesini yıkanlar Peygamber Efendimiz’in izinden gidiyor olamaz.

 

İslam coğrafyası kan ağlıyor. Bunu bizim içimizdekiler yaşatıyor. Bu coğrafyadaki geri kalmışlık bu coğrafyanın kaderi olamaz.

 

Biz Kerbaladan ders çıkarmalıyız. Bitaraf olan bertaraf olur. Irak’ta katledilen kardeşlerimizin mezhebi ne olduğunu bilmiyoruz.

 

Barış’ın Ortadoğu’nun da en büyük hakkı olduğunu düşünüyorum. Bu kanlı manzarayı değiştirecek olan sizlersiniz.

 

SİYASİLER KARŞISINDA EL PENÇE DİVAN DURAN İSLAM ALİMİ OLMAZ

 

Siyasiler karşısında el pençe divan duran islam alimini ben alim bilmem. Suriye’de zalim Esed yanına bazı hocaları alıp geziyor.

 

Dolara mahkum olmuş kişiden alim olmaz. Alim ilmini satmaz. Siz yüreğinizi ortaya koyun millet sizin peşinizden gelecek.

 

Akşemsettin olmasa Fatih olmazdı.

 

Bizim iktidarımızda sünni demedik şii demedik. Mazlum bizim için mazlumdu. Irak merkezi hükümetiyle görüştük. İmam-ı Azam ve Hz. Ali türbesini ziyaret ettik.

 

Biz Lâ ilâhe illallah Muhammeden Resûlullah demişiz. Ölen çocuklar sünni veya şii değil. o çocuklar bizim çocuklarımız.

 

Allah’ın rahmetinden umut kesmeyin.

 

17 Temmuz 2014

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir